Deze site maakt gebruik van JavaScript. Instructies om JavaScript in te schakelen, vindt u hier.
Toneelgroep Maastricht | Longen | 30 oktober
  • Datum

    donderdag 30-10-2025

    Aanvang

    20:00 uur

    Zaal

    Agnietenhof Kleine Zaal

    Genre

    Toneel

    Kaarten

    Regulier: € 24,50
    Vriend: € 22,50
    CJP-korting: € 2,50
    Plaats in winkelwagenBestel rolstoelplaats
    Toneelgroep Maastricht Longen

    Toneelgroep Maastricht

  • Longen

    Een stuk over liefde in tijden van crisis

    In het najaar van 2025 brengen Toneelgroep Maastricht en Stichting NOX het bekroonde toneelstuk Longen naar de Nederlandse theaters. Zorba Huisman regisseert acteurs Frieda Barnhard en Nick Renzo Garcia in een ontroerend en schrijnend liefdesverhaal, waarin een jong stel worstelt met de vraag of het wel verantwoord is een kind op de wereld te zetten in tijden van overbevolking en klimaatverandering. Longen is geschreven door Duncan Macmillan (Every Brilliant Thing, People Places & Things), volgens de Volkskrant dé toneelschrijver van dit moment. 

    Het verhaal
    Een man en een vrouw, beiden in de dertig. Het gaat hun voor de wind, ze zijn hoogopgeleid, begaan met de wereld om hen heen en ook nog eens verliefd. Op een dag, in de rij bij de IKEA, stelt de man een vraag die hun relatie definitief zal veranderen; wordt het niet eens tijd voor een kind? Met grote compassie, humor en lichtheid beschrijft Duncan Macmillan in intieme en snijdende dialogen de zware keuze die weegt op een jong stel dat heen en weer wordt geslingerd tussen gevoel en verstand. Longen toont op toegankelijke wijze het dilemma van een generatie voor wie onzekerheid de enige zekerheid is. Welke wereld geven we door aan onze kinderen? En moeten we dat die kinderen wel aan willen doen?

    Zorba Huisman studeerde in 2021 af als regisseur aan de Toneelacademie in Maastricht en is als regisseur verbonden aan Toneelgroep Maastricht. Haar werk wordt gekenmerkt door sterke, esthetische beelden. Museaal van aard, maar altijd menselijk en invoelbaar. Longen ging in 2023 in première op Festival Cultura Nova. ‘Deze opvallend pure tekstpremière verdient een tournee’, schreef de Volkskrant. Aan die wens wordt bij dezen gehoor gegeven.

    "Toneeljuweeltje, fantastische acteurs’"- de Volkskrant ★★★★

    Extra's bij deze voorstelling

    Reserveren voor een extra activiteit kan tijdens het bestellen van theater- of filmkaarten. Je komt het vanzelf tegen in het bestelproces.
    Heb je al kaarten voor een voorstelling of film? Reserveer dan via deze pagina.

  • Nog even gezellig naborrelen na de voorstelling of film? 
    Na afloop van de voorstelling of film heb je de keuze uit 3 verschillende borrelassortimenten.

    Borrelassortiment - Normaal   
    Gedroogde Italiaanse ham, olijven, gerookte amandelen, tapenade en passende garnituren
    € 6,00 per persoon

    Borrelassortiment - Diverse Kaasjes
    Vier kazen (aanbod verschilt per seizoen) geserveerd met crackers.
    € 7,50 per persoon

    Borrelassortiment - Bitterballen
    Een portie bitterballen (à 8 stuks).
    € 6,00

    Deze extra's zijn te reserveren via onze speciale reserveerpagina of tijdens het bestellen van kaarten.
    De borrelassortimenten zijn per persoon en exclusief drankjes. Dieetwensen zijn helaas niet mogelijk.